تبلیغات
گروه فرهنگی سایبری عمار - پس از گذشت ۳۳ سال چشم انتظاری؛ پیکر مطهر شهید «بیژن شفیعی» آغوش خانواده اش باز میگردد...

گروه فرهنگی سایبری عمار
 
***آرمان ما تشکیل جامعه ای مهدوی و ولایی است هرچند کوچک***

دانشگاه شهید مطهری

 پیکر مطهر این شهید گرانقدر بعد از 33 سال چشم انتظاری خانواده در اسدآباد آرام می‌گیرد.  این شهید والامقام در سن 19 سالگی در سال 1360 از طریق بسیجیان لشگر 32 انصارالحسین(ع) استان همدان از اسدآباد به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شد و در همان سال نیز در اثر اصابت گلوله به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

شهید شفیعی دانش‌آموز سوم دبیرستان و فرمانده گروه اعزامی از اسدآبادِ همدان به ارتفاعات شنام بود.

در سطح استان همدان 450 شهید جاویدالاثر وجود دارد که 20 شهید مربوط به شهرستان اسدآباد است، ضمن اینکه در ماه‌های اخیر سه تن از شهدای جاویدالاثر استان همدان شناسایی شدند.

بعد از گذشت 9 ماه از تجاوز رژیم بعث عراق به خاک کشورمان در روز 30تیرماه سال 60 عملیاتی محدود ولی در زمان خود بسیار بزرگ و مهم در جبهۀ مریوان به فرماندهی احمد متوسّلیان انجام گرفت.

عملیات با شرکت حدود 500نفر در منطقه مقابل ارتفاعات تته و ارتفاع مشرف برشهر بیاره عراق به نام «شنام» انجام گرفت که با موفقیت و پیروزی همراه بود و در بین جمع رزمندگان شرکت کننده از بسیجیان تعداد 27 اسدآبادی حضور داشتند که 22 نفر از آنان را دانش‌آموزان دبیرستان اسدآباد بودند.

از جمله شهیدان جاویدالاثر در قله شنام،5 دانش¬آموز اسدآبادی است که پیکر مطهرشان 30 سال است در شنام مدفون مانده و اکنون یکی از 5 دانش آموز شهید شفیعی در شهر خود آرام می‌گیرد.

در بهشت زهرای اسدآباد 5 صورت قبر، به یاد 5 شهید بزرگوار؛ شهید بیژن شفیعی، دانش¬آموز سوم دبیرستان که فرمانده گروه اعزامی از اسدآبادِ همدان بود، شهید محمد فروتن، دانش آموز دوم دبیرستان، شهید محمّد همائی، دانش آموز دوم دبیرستان، شهید خسرو آزرمی، دانش آموز اول دبیرستان و شهید محمد ورمزیار، دانش آموز اول دبیرستان وجود دارد.

اکنون یکی از این 5 شهید مورد تفحص و شناسایی شده است و در آینده مراسم تشییع و تدفین آن گرانقدر به نام شهید بیژن شفیعی در اسدآباد برگزار می‌شود.

طبقه بندی: مقتدائیان سیدالشهداء، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 29 دی 1393 توسط م - قهرمانی مطلق
تمامی حقوق مطالب برای گروه فرهنگی سایبری عمار محفوظ می باشد