تبلیغات
گروه فرهنگی سایبری عمار - چه آیاتی بر بشارت منجی آخرالزمان اشاره دارد؟

گروه فرهنگی سایبری عمار
 
***آرمان ما تشکیل جامعه ای مهدوی و ولایی است هرچند کوچک***

سخنران مسجدمقدس جمکران گفت: در طول تاریخ جنایات و کشتار زیادی علیه شیعیان شده است به گونه ای که دشمنان در صدد ریشه کن کردن شیعه بوده‌اند، اما شیعه به برکت وجود امام زمان(عج) همیشه سربلند و سرافراز بوده و خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»،حجت الاسلام سید احمد میردامادیان شب گذشته در جمع نمازگزاران و مجاوران مسجد مقدس جمکران، ضمن تبریک آغاز هفته وحدت و میلاد حضرت رسول(ص) اظهارداشت: حضرت مهدی(عج) امامی رئوف و مهربان و تجّلی وجود پیامبرخاتم(ص) است.

این محقق وپژوهشگر حوزه علمیه قم با بیان این که ظهور امام عصر(عج) در واقع پایان دادن به ظلمت و سیاهی است، افزود: در دوران ظهور همه سرزمین ها پر از جور و ستم شده و سیاهی همه جا را فرا می گیرد و ظهور حضرت (عج) همانند تابیدن نور در تاریکی است.

حجت الاسلام میردامادیان گفت: این نور آن قدر شدید و تابنده است که مردم این کره خاکی دیگر نیازی به ماه و خورشید ندارند و حتی قلوب آنان نورانی می شود.

سخنران مراسم به برخی از آیات قرآن در خصوص حضرت مهدی (عج) اشاره کرد و بیان داشت: از دو دسته آیات قرآن می توان بر وجود حضرت ولی عصر(عج) و ظهور آن حضرت استفاده کرد که شامل " آیاتی كه ضرورت وجود حجت الهی را در زمین بیان می كنند" و " آیاتی كه بشارت به حكومت صالحان و مومنان بر روی زمین می دهد".

وی ادامه داد: از نظر قرآن كریم، در طول تاریخ زندگی بشر، هیچ گاه زمین از حجت خدا خالی نبوده و خداوند برای هر امتی فردی مناسب را برگزیده تا انسان ها را در راه رسیدن به كمال مطلوب رهنمون باشند؛ چنان كه خداوند سبحان فرمود: «إِنَّمَا أَنتَ مُنذِرٌ وَلِكُلِّ قَوْمٍ هَادٍ» (به درستی كه تو بیم دهنده ای و برای هر جامعه راهنمایی هست. رعد/7)

حجت الاسلام میردامادیان بیان داشت: پس همواره یک بیم دهنده و هدایتگر در جوامع انسانی حضور دارد كه از جانب خدا برگزیده شده است. امام صادق(ع) در تفسیر آیه یاد شده فرمود: «در هر زمانی امامی از خاندان ما وجود دارد كه مردم را به آنچه رسول الله آورده (دین اسلام) هدایت می كند». («و فی كل زمان امام منا یهدیهم الی ما جاء به رسول الله (ص) » (مجلسی، بحارالانوار، ج 23 ، ص 5)

وی گفت: از مجموع این آیه و روایت، ضرورت وجود حجت الهی به عنوان هدایت گر در هر عصری، به خوبی فهمیده می شود.

این واعظ حوزه علمیه قم بیان داشت:  دلیل دیگر بر ضرورت وجود امام معصوم در جامعه این است كه قرآن، مبین و مفسر لازم دارد و به جز امام معصوم كسی به تمام معانی و خصوصیات آیات قرآن از محكمات و متشابهات آگاه نیست، پس به حكم عقل قطعی پس از حضرت رسول(ص)، امام معصوم(ع) لازم است.

وی اظهارداشت: امامان معصوم (ع) مایه آرامش و امنیت هستی و واسطه فیض الهی اند و نعمات و بركات خداوند متعال به واسطه آنها و به یمن حضورشان به انسان ها داده می شود، كه اگر لحظه ای بركت وجودشان نباشد، زمین اهلش را فرو می برد.

حجت الاسلام میردامادیان تصریح کرد: اما این كه مصداق امروزی این امام معصوم كیست و چه هویتی دارد، ‌روایات فراوانی وارد شده كه بیان می دارند این فرد امام مهدی(عج) فرزند امام حسن عسكری (ع) است .

وی در بخش دیگری از سخنانش به  آیاتی كه بشارت به حكومت صالحان و مومنان بر روی زمین می دهد، اشاره کرد و گفت: بر اساس ده ها آیه از قرآن كریم موضوع ظهور حضرت مهدی(عج) قابل استناد است.

وی ادامه داد: تمركز غالب این آیات بر بشارت به بندگان صالح و مستضعف برای بازستادن حق خود و رسیدن به قدرت و ایجاد یك حكومت واحد جهانی مبتنی بر حق، عدل و غلبه اسلام بر تمامی مكاتب و ادیان است. قرآن كریم از یک سو بیان می كند این بشارت در بعضی كتب آسمانی دیگر هم آمده است: «و همانا در زبور بعد از ذكر (تورات) نوشتیم كه زمین را بندگان شایسته من به ارث خواهند برد». («وَلَقَدْ كَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ» ، انبیاء /150)

این محقق و پژوهشگر حوزه علمیه قم بیان داشت: از سوی دیگر این بشارت را به اراده خداوند استناد می دهد: «و خواستیم بر مستضعفان روی زمین منت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان گردانیم»(قصص/5) این آیات بشارت به ظهور می دهند كه در تفسیر آنها روایات زیادی وجود دارد.

حجت الاسلام میردامادیان در پایان بر نزدیکی قلوب مومنین در رفتار و گفتار تاکید کرد و گفت: شیعیان باید نه تنها در گفتار بلکه در عمل انتظار فرج حضرت حجت(عج) را داشته باشند و دعای تعجیل حضرت را مکرر قرائت کنند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 18 دی 1393 توسط م - قهرمانی مطلق
تمامی حقوق مطالب برای گروه فرهنگی سایبری عمار محفوظ می باشد