تبلیغات
گروه فرهنگی سایبری عمار - سردار نقدی: شهدا به ما آموخته‌اند حق سازش نداریم

گروه فرهنگی سایبری عمار
 
***آرمان ما تشکیل جامعه ای مهدوی و ولایی است هرچند کوچک***
سردار محمدرضا نقدی در مجمع استانی بسیج آذربایجان شرقی که با حضور شورای استانی اقشار ۲۲ گانه بسیج در شهر تبریز برگزار شد با یادآوری سالروز شهادت آیت الله مفتح اظهار کرد: ملت ما مدیون این شهید عزیز است که عمر خویش را در دفاع از ارزش های انقلاب و جهاد علمی مصروف نموده و در این راه به فیض شهاددت نائل آمد.

وی قدردانی از میراث عظیم شهیدان را وظیفه همگان دانسته و تصریح کرد: زینب کبری سلام الله علیها با مقاومت و ایستادگی در مقابل طاغوت نشان داد که می توان با دستان خالی، دشمن به ظاهر پیروز و در اوج قدرت را به شکست کشانید و افکار عمومی که فریب طاغوت را خورده بودند علیه نظام سلطه روشن کرد.
افسران - نگاه شهدا به انتخاب ماست
به ادامه مطلب برویید...
سردار نقدی با اشاره به دیپلماسی عمومی تصریح کرد: مسئله ما با استکبار مسئله اعتماد نیست که با چند گفتگو و یا مذاکره و قرارداد حل شود بلکه مسئله ما مسئله حسین علیه السلام و یزید، و ابوالفضل علیه السلام و شمر است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به مقدمه قانون اساسی و برخی از مفاد آن گفت: همانطور که در مقدمه قانون اساسی آمده است مبارزه با استکبار اساس و هویت انقلاب اسلامی است و تنها کشوری که مبارزه با آن در قانون درج شده آمریکاست بنابراین به هیچ وجه مبارزه با استکبار تعطیل بردار نیست و حمایت از مستضعفین و مقابله با نظام سلطه صراحتا در قانون آمده است.

وی با اشاره به استقامت زینب کبری سلام الله علیها بیان کرد: تا زمانی که ماهیت استکبار تغییر نکند مشکل ما با آنها حل نخواهد شد.

سردار نقدی با اشاره به تنوع عرصه‌های مبارزه جبهه انقلاب اسلامی با جبهه کفر خاطر نشان کرد: امروز یکی از عرصه‌های مبارزه، دیپلماسی است که باید به دور از سازش و قهرمانانه در این عرصه وارد شویم و شهدا به ما آموخته‌اند حق سازش نداریم.

وی همچنین به ۱۲ سخنرانی اخیر امام خامنه‌ای که بر استحکام ساخت درونی نظام صریحا تاکید کرده‌اند، گفت: با وجود ظرفیت‌های بالای کشورمان هنوز نتوانسته‌ایم این ظرفیت‌ها را در عمل به کار بگیریم چراکه یکی از اشکالات عمده این است که می‌خواهیم حل همه مسائل را به مجلس و دولت بسپاریم حال آنکه می‌توانیم بسیاری از مشکلات را خودمان به صورت مردمی حل کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج افزود: مدیریت اسلامی مدیریت تمرکزگرا نیست که همه مسائل به مرکز منتقل شود بلکه می‌توان بسیاری از مسائل محلی را در همان روستا، شهر یا استان مربوطه مرتفع کرد و صرفا مسائل کلان را به مرکز منتقل کرد.

وی با اشاره به موضوع مجمع استانی بسیج آذربایجان‌شرقی پیرامون «چالش‌های صنعتی استان و راهکارهای آن» عنوان کرد: صنعتی که در مراکز علمی و پژوهشی ریشه نداشته باشد حتی اگر در آغاز با موفقیت همراه باشد، صنعتی زنده نبوده و در حال مرگ است لذا اشکال صنعت ما آن است که با دانشگاه مرتبط نیست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این باره به پایان نامه‌های دانشگاهی اشاره و اظهار کرد: باید پایان نامه‌ها را به سوی حل مسائل داخلی سوق دهیم اما متاسفانه بخش اعظمی از پایان‌نامه‌ها و تحقیقات دانشجویان و اساتید ما مسائل نظام سلطه را حل می‌کند و گاهی قطعه‌ای از موشک دشمن را می سازد که بر سر مردم بی گناه ریخته می شود.

وی ممزوج کردن صنعت و دانشگاه را ضروری خواند و تصریح کرد: باید صنعت، صورت مسئله‌اش را به دانشگاه ارائه کند و از دانشجویان و اساتید دعوت به همکاری کرده و از تحقیقات آنها حمایت مادی و پشتیبانی کند.

سردار نقدی با اشاره به اختراعات جوانان نخبه اظهار کرد: از هر نمایشگاه اختراعاتی که بازدید می‌کنیم حداقل چند روبات مین یاب مشاهده می ‌نیم حال آنکه اساسا ساخت این روبات‌ها در دکترین نیروهای مسلح نبوده و مورد نیاز ما نیست و بهتر آن است که جوان مخترع ما، ماشینی را طراحی کند تا دردی از کشاورز و باغدار ما را حل کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همین رابطه تصریح کرد: جایزه دادن به اختراعی که هیچ استفاده عملی ندارد و دردی از جامعه را دوا نمی‌کند فایده چندانی ندارد.

سردار نقدی در پایان با تقدیر از برگزاری جلسه تخصصی مجمع استانی بسیج آذربایجان شرقی و موضوع بررسی شده در این مجمع گفت: کار گروه‌های مجامع بسیج بایستی به صورت تخصصی مسائل و مشکلات مردم را برررسی و راهکارهای اجرایی را احصا و عملیاتی کنند در عین حال که نباید به مسائل سیاسی نگاه کنند بلکه باید از منظر فنی و علمی به قضایا نگریسته شود.

در جلسه سه ساعته این مجمع، اساتید و صاحبنظران عضو شورای اقشار بسیج پیرامون مشکلات صنعتی آذربایجان شرقی بحث و تبادل نظر نموده و پیشنهادات نهایی را پس از رای گیری و تصویب به کار گروه‌های تخصصی جهت برررسی ارجاع دادند.

روابط عمومی سپاه عاشور
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 آذر 1392 توسط م - قهرمانی مطلق
تمامی حقوق مطالب برای گروه فرهنگی سایبری عمار محفوظ می باشد